LED Ekran Satış ve Kiralama Hizmetleri

17.07.2018

LED ekranlar hayatımızın her alanına girmiş ve ticari faaliyetleri oldukça kolaylaştıran teknolojik yenilikler arasında yer alır. Bu ekranlar günümüzde cep telefonlarından tabletlere, televizyonlardan reklam billboardlarına kadar birçok farklı alanda kullanılmaktadır. LED ekran satış ve kiralama hizmetlerinden bahsetmeden önce, LED ekranın tam olarak ne olduğuna ve bu ekranı böyle tercih edilir kılan etkenlere bakmak daha yararlı olacaktır.

Led Ekran Kiralama

LED Ekran Nedir? 

Anlam itibariyle  “ışık yayan diyot” anlamına gelen LED’in İngilizce açılımı “Light Emitting Diode” dur. LED ekran, ışık kaynağı olarak bilinen LED panellerin kullanılmasıyla oluşturulan bir ekran görüntüleme teknolojisidir. Elektronik çiplerden yararlanılarak oluşturulan LED ekranı hali hazırda, hem küçük hem de büyük, çok sayıda elektronik cihazda, görüntüleme ve etkileşim aracı olarak kullanmaktadır. Cep telefonları, televizyonlar, tabletler, bilgisayar monitörleri, dizüstü bilgisayar ekranları, vb. gibi modern elektronik cihazlar, output görüntüleme aracı olarak LED ekran kullanır.

LED Ekran Avantajları

LED ekran teknolojisinin kullanım alanının bu kadar geniş olmasını sağlayan ve muadil teknolojilere nazaran daha tercih edilebilir olmasına sebep olan birden çok etken söz konusudur. 

LED ekranın en büyük avantajı, enerji tüketiminin  çok düşük düzeyde olması ve verimli bir şekilde kullanılmasıdır. LED ekranın alternatif ışık yayıcı ekranlara göre enerji tüketimi %90 daha azdır. Bu durum, LED ekranı özellikle cep telefonları ve tablet gibi cihazlar açısından da oldukça cazip kılar. 

Az ve verimli bir enerji tüketimin yanısıra LED'ler daha parlak ve daha fazla ışık yoğunluğu üretir. LED ekran, araba stereoları, video kaydediciler gibi bazı tüketici elektroniğinde kullanılan vakumlu floresan ekranlardan farklıdır ve bu iki ekranın birbiriyle karıştırılmaması gerekir.

LED ekranlar şoka daha dayanıklıdır ve LED’lerin ortalama ömürleri 45.000-50.000 saate kadar çıkabilmektedir. Estetik olarak daha güzel bir görünüme sahip LED ekranlar güvenlik açısından da herhangi bir sorun teşkil etmezler. Çevre kirliği açısından da herhangi bir sorun yaşatmayan LED’ler, cıva içermeyen, hafif ve çevre dostu aletlerdir.  

LED ekranlar alternatiflerine kıyasla daha yüksek ve parlak ışık gücüne sahiptirler. Yaydıkları ışık daha doğal ve gözü rahatsız etmeyecek niteliktedir. 

İç mekan (Indoor) ve dış mekanda (Outdoor) kullanılmak üzere iki farklı kullanım alanına uygun tasarlanması mümkündür. LED ekranlar özellikle açık alanda ve gün ışığı kullanımında gösterdiği etkin ve verimli performans sayesinde kendinden sık sık söz ettirmektedir. Gündelik yaşamımızın her alanında, farklı ihtiyaçlara göre kullanım imkanı olan LED ekranlara bugün evimizdeki televizyonda, kullandığımız akıllı telefonda ve açık alanlardaki billboardlarda rastlamamız olasıdır. 

Söz konusu ekranın kullanım alanının bu derece geniş olmasının bir diğer nedeni de bu aletlerin kullanım imkanının oldukça basit olmasıdır. LED ekranların, bilgisayarlar, kameralar, akıllı telefonlar ve tabletler aracılığıyla kontrol edilmesi ve kullanılması mümkündür. 

LED Ekran Satış ve Kiralama Hizmetleri

LED ekran satın alırken veya kiralarken dikkat edilmesi gereken bir çok unsur vardır. Ekran çözünürlüğü, ekran parlaklığı, konstrüksiyon, ekran büyüklüğü gibi etmenler LED ekran teknolojisinden yararlanma maliyetini doğrudan etkiler. Tüm bu etmenlerin yanısıra, LED ekran satış ve kiralama hizmeti almayı düşündüğünüz firma ve bu firma tarafından sunulan profesyonel destek de çok büyük önem taşımaktadır. 

Günümüzde, LED ekran satışı ve kiralama hizmeti sunan firma sayısı fazla olsa da, bu alanda profesyonel destek ve kaliteli ürün imkanı sağlayan çok az sayıda firma mevcuttur.  Firma olarak, hem indoor hem de outdoor olmak üzere LED ekran kiralama ve satışı konusunda kaliteli ürün ve profesyonel hizmet anlayışı ile çalışıyoruz. Hangi alanda olursa olsun, LED ekran ihtiyacınızı profesyonelce karşılamak için yanınızdayız. Bizimle buradan irtibata geçebilirsiniz.